5 niestandardowych kampanii, których nigdy nie zobaczysz w Polsce

5-niestandardowych-kampanii-ktorych-nigdy-nie-zobaczysz-w-polsce

Guerrilla marketing rządzi się własnymi prawami. Ukierunkowany jest na nieoczekiwane działania, w nietypowych miejscach, w niespodziewanym czasie. Takie właśnie są poniższe przykłady, które choćby ze względu na rozmach i budżet, na polskim rynku nigdy się nie pojawią.

BC Moments Machine #1

Tourism British Columbia we współpracy z Citizen Optimum oraz The Media Merchants przygotowały 100 dniową kampanię na rzecz szerzenia turystyki. Na głównym placu w San Francisco postawiono olbrzymi automat, który mierzył 4 metry wysokości i 3 metry szerokości. Ci, którzy zdecydowali się podjąć interakcję z „The Machine Moments BC” zostali nagrodzeni bardzo cennymi pamiątkami z Kolumbii Brytyjskiej, w tym prawdziwymi kajakami, rowerami górskimi, kijami golfowymi czy deskami do surfowania. Cała kampania miała zachęcać podróżnych do zwiedzania kraju oraz korzystania ze wszystkich atrakcji jakie tego lata Tourism British Columbia przygotowało.

Empreinte – hologramowa promocja bielizny #2

Francuska marka bielizny, Empreinte, we współpracy z Carlin International i Animatik Studio, przygotowała efektowną promocję nowej kolekcji bielizny. W jednym z paryskich oddziałów sklepu Empreinte, w witrynie sklepowej pojawił się hologram kobiety, która każdego wieczoru (kampania trwała 3 dni) o godzinie 9 zaskakiwała przechodniów prezentując skąpe stroje, następnie znikając pod kaskadą gwiazd.

Noah Egg Machine #3

Kampania społeczna z 2011 roku zorganizowana na ulicach Frankfurtu przez organizację ochrony zwierząt.

Więcej na temat kampanii pisałam w artykule „Kampania Noah Egg Machine„.

Kampania ambientowa szwedzkich sił zbrojnych „Who Cares” #4

Szwedzkie siły zbrojne wraz z Agencją DDB Stockholm zorganizowały kampanię, której celem było realne spojrzenie na problem dotyczący naszego patriotyzmu i tego czy naprawdę potrafimy pomagać.

Więcej na temat kampanii pisałam w artykule „Kampania Who Cares„.

Cesviamo Stop Aids #5

Wewnątrz dwóch włoskich uniwersytetów: w Mediolanie, znanym ze studiów komunikacyjnych, oraz w Genui, słynącej ze studiów medycznych, Cesvi (organizacha non-profit) zorganizowała akcję działającą na rzecz przeciw szerzeniu AIDS. Na największych placach obu kampusów postawiono wielkie dmuchane prezerwatywy, które napełniono powietrzem. Następnie poprzez serwis społecznościowy www.cesviamo.org oraz inne popularne w tym czasie strony zaproszono ludzi do „aktywnej zabawy”. Efekt?? W pierwszym przypadku udało się osiągnąć 223 osoby, które weszły do prezerwatywy, natomiast w drugim przypadku były to 230 osoby!

W ramach akcji promowano również sam serwis, wyjaśniając jednocześnie jego ideę czyli Fundraising (proces zdobywania funduszy poprzez proszenie o wsparcie osób indywidualnych, firm, fundacji dobroczynnych lub instytucji rządowych i samorządowych),

0 Comments

Leave a Comment

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register