ANAR Fundacja, non-profit z Hiszpanii chroniąca dzieci i młodzież przed przemocą stworzyła kampanie opartą na miejskich citylightach skierowaną zarówno do dorosłych, jak i dla dzieci.

Plakat wykorzystywał technologię druku soczewkowego, aby pokazać 2 wiadomości na billboardzie, jedną skierowaną do dorosłych i drugą ukrytą wiadomość dla dzieci.

Plakat podzielony został na dwie strefy. Jeśli osoba oglądająca reklamę miała poniżej 1,3 m (np. Małe dzieci), widziała na plakacie zranionego chłopca i ukrytą treść, wraz z numerem infolinii ANAR, która brzmiała: „Jeśli ktoś zrani ciebie, zadzwoń – pomożemy ci. ”

Osoby wyższe – czyli większość rodziców – widziały na plakacie dziecko bez siniaka i wiadomość: „Czasami przemoc jest widoczna tylko dla dziecka cierpiącego na to”. I obraz, z kim się skontaktować, jeśli ktoś zrani ich lub będą potrzebowali pomocy .

Kampania miała na celu promowanie numeru telefonu, na który mogą dzwonić dzieci i nastolatki z problemami.

Paulina

Na co dzień pracuję w branży reklamowej. Na blogu opisuję branżę od nieco innej strony. Znajdziesz tu zbiór moich artykułów na temat psychologii reklamy, neuromarketingu oraz zbiór kampanii, które urzekają mnie od lat pomysłem i realizacją.

View all posts

Add comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prześlij własne wideo

Chcesz podzielić się swoją kreatywnością ze światem? Prześlij nam swoje wideo klikając przycisk poniżej.

Prześlij wideo

Newsletter

Śledź nas

Chcesz być na bieżąco z kampaniami jakie publikujemy na blogu? Śledź nas w Social Media.