Honda w kampanii „Hot&cold” – prawdziwy test na wytrzymałość

honda-prawdziwy-test-na-wytrzymalosc

W dzisiejszych czasach wiele marek zanim zacznie przygotowania do nowego produktu sięga coraz częściej po badania z dziedziny Neuromarketingu.

W 2011 roku Hyundai przeprowadził test na 15 kobietach i 15 mężczyznach.  Poproszono ich o analizę kilku kluczowych elementów samochodu  jak przednia szyba, zderzak czy opony. W międzyczasie analizowano ich aktywność mózgu, która miała wskazać co ostatecznie prowadzi do podjęcia decyzji o zakupie. Jak mówi Dean Macko, manager of brand strategy at Hyundai Motor America:

We want to know what consumers think about a car before we start manufacturing thousands of them.

Pełna analiza wyników miała pomóc w dostosowaniu zewnętrznych elementów samochodu do poszczególnych aktywności mózgu, które w momencie badania wskazywały u respondenta większe zainteresowanie produktem.

I wracamy do 2014 roku i marki Honda, która w najnowszej kampanii „Hot and Cold” również przeprowadziła test wystawiając na próbę wytrzymałość swoich samochodów.  Sama koncepcja kampanii kojarzy mi się z reklamami Zelmera, który miażdżył, kopał i rozrywał w reklamach swoje produkty, a wszystko po to aby konsument poznał ich prawdziwą jakość.

Podobnie jest i w tym przypadku. Honda w swojej najnowszej kampanii stawia na niezawodność jako główną cechę modelu Honda Civic. We współpracy z agencją Wieden + Kennedy London, marka zaprezentowała jeden z etapów badań jakim poddawane są ich samochody przed wypuszczeniem na rynek.

W Swindon, w UK znajduje się specjalna komora klimatyczna, w której temperatura może osiągać od -30 po  +80 stopni. W 30 sekundowym spocie marka poddając samochód niecodziennym próbom udowadnia  ‘reliability in the extreme’ czyli niezawodność w ekstremalnych warunkach trzech najważniejszych modeli: Honda Civic, CR-V i Jazz.

Osobiście sama kampania mnie nie urzeka. Ale jak podają media, Honda planuje również uruchomić interaktywną wersję filmu, który pozwoli użytkownikowi na wybór temperatury w reklamie i obserwację dalszych zmian jakie pojawią się w spocie – Co mam nadzieję będzie ciekawszą odsłoną kampanii.

0 Comments

Leave a Comment

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register