W marcu 2014 roku Coca-Cola przeprowadziła kampanię społeczną – “2nd Lives in Asia“, jako część globalnego programu zrównoważonego rozwoju marki. Jej celem było zachęcanie konsumentów do ponownego wykorzystywania plastikowych butelek Coca-Coli.

Kampania rozpoczęła się w Wietnamie. Główną ideą było wprowadzenie do sprzedaży 16 innowacyjnych końcówek, które nakręcone na butelkach po napoju pozwalają na ich ponowne wykorzystanie. Kapsle sprzedawane były konsumentom przy zakupie butelki Coca-Coli dzięki czemu każdy mógł ponownie wykorzystać plastikowe opakowanie jako pojemnik na spray, dużą tubę do farby lub pojemnik na wodę do robienia baniek – zresztą obejrzyjcie wideo.

Jak twierdzi Leonardo O’Grady, ASEAN Director Integrated Marketing Communications, Coca-Cola:

“We are always looking for better solutions to reduce the use of plastic and increase recycling around the world. The variety of our ’2nd Lives’ caps shows that there are many creative ways to re-use plastic simply and practically, and also supports our global sustainability program“.

Pilotażowo akcja pojawiła się w Ho Chi Minh City, w Wietnamie z 40 000 nakładem kapsli dystrybuowanych w całym kraju. Marka planowała rozszerzyć działania również w Tajlandii i Indonezji.

Akcja została stworzona z pomocą agencji Ogilvy & Mather w Chinach. Nie jest przypadkowa. To idealny przykład na to jak obserwowanie kultury i zachowań danej społeczności jest w stanie zrodzić genialny pomysł na kampanię.

„In Asia, traditionally people didn’t like throwing things away, and I’ve seen ingenious things people have made with boxes, jars and all sorts of stuff. We’ve called it hacking habits.” – podkreślił Graham Fink, chief creative officer of Ogilvy & Mather China.

Paulina

Na co dzień pracuję w branży reklamowej. Na blogu opisuję branżę od nieco innej strony. Znajdziesz tu zbiór moich artykułów na temat psychologii reklamy, neuromarketingu oraz zbiór kampanii, które urzekają mnie od lat pomysłem i realizacją.

View all posts

Add comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prześlij własne wideo

Chcesz podzielić się swoją kreatywnością ze światem? Prześlij nam swoje wideo klikając przycisk poniżej.

Prześlij wideo

Newsletter

Śledź nas

Chcesz być na bieżąco z kampaniami jakie publikujemy na blogu? Śledź nas w Social Media.