To przykład projektu utrzymanego w całkowitej tajemnicy, będący zapowiedzią nadchodzącej współpracy między IKEA, a duńskim projektantem mebli HAY. Przed Agencją Nikextension oraz pozostałymi twórcami postawiono całkiem duże wyzwanie – przygotować teaser, który uchyli rąbka tajemnicy, ale nie pokaże żadnych produktów, ponieważ nie są jeszcze gotowe. Co więcej, styl i podejście muszą być zgodne z obydwoma markami. Dlatego twórcy spota, po rozmowie z projektantami postanowili skoncentrować się w reklamie na podkreśleniu surowców, które zostaną wykorzystane w produkcji nowych mebli.

Efekty pracy są już widoczne. To kampania, która pojawiła się w roku 2016, jej przygotowanie trwało 2 lata, a efekt widoczny jest już w salonach IKEA oraz pod hashtagiem #curiousikea.

Paulina

Na co dzień pracuję w branży reklamowej. Na blogu opisuję branżę od nieco innej strony. Znajdziesz tu zbiór moich artykułów na temat psychologii reklamy, neuromarketingu oraz zbiór kampanii, które urzekają mnie od lat pomysłem i realizacją.

View all posts

Add comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prześlij własne wideo

Chcesz podzielić się swoją kreatywnością ze światem? Prześlij nam swoje wideo klikając przycisk poniżej.

Prześlij wideo

Newsletter

Śledź nas

Chcesz być na bieżąco z kampaniami jakie publikujemy na blogu? Śledź nas w Social Media.