Women’s Aid, brytyjska organizacja charytatywna, zachęca obywateli do uznania ich roli w zakończeniu aktów przemocy domowej. Cyfrowa tablica reklamowa rozstawiona w centrum miasta prezentuje kobietę z blizną na twarzy i zaprasza przechodów słowami „Spójrz na mnie”. Gdy piesi spoglądają na tablicę, siniaki na twarzy kobiety zaczynają się leczyć.

Interaktywna tablica reklamowa wykorzystuje technologię rozpoznawania twarzy w celu identyfikacji, kiedy przechodnie aktywnie patrzą na billboard. Im więcej osób zwraca uwagę na wizerunek kobiety, siniaki szybciej znikają, pokazując przechodniom, że rzeczywiście zauważając problem, mogą pomóc w walce z oznakami przemocy domowej.

Billboard pojawił się na ulicach Londynu 7 i 8 marca, w weekend zbiegający się z Międzynarodowym Dniem Kobiet. Rozmieszczony został w dwóch centrach handlowych, Birmingham Bullring i Westfield London.

Paulina

Na co dzień pracuję w branży reklamowej. Na blogu opisuję branżę od nieco innej strony. Znajdziesz tu zbiór moich artykułów na temat psychologii reklamy, neuromarketingu oraz zbiór kampanii, które urzekają mnie od lat pomysłem i realizacją.

View all posts

Add comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prześlij własne wideo

Chcesz podzielić się swoją kreatywnością ze światem? Prześlij nam swoje wideo klikając przycisk poniżej.

Prześlij wideo

Newsletter

Śledź nas

Chcesz być na bieżąco z kampaniami jakie publikujemy na blogu? Śledź nas w Social Media.