Co liczy się w samochodach? Dla jednych wygląd, dla innych moc silnika i prędkość jaką osiągają. Ten ostatni element wykorzystał w jednej ze swoich kampanii Mercedes, który na terenie Niemiec w 2015 roku przeprowadził promocję Mercedesa AMG GT.

Agencja Jung von Matt na zlecenie marki Mercedes przygotowała serię 4 spotów wykorzystujących „Rapid Serial Visual Presentation„. Specjalną technikę prezentacji, która pozwala widzowi na szybkie przyswojenie tekstu w bardzo krótkim czasie. To próba zilustrowania jak nowy Mercedes-AMG GT rozpędza się od 0 – 310 km/h.

W bloku reklamowym pojawiają się 4 spoty. Każdy trwa zaledwie 3,8 sekundy. W pierwszym spocie samochód osiąga prędkość 100 km/h, w drugim, 200 km/h, w trzecim 300 km/h, a w czwartym dochodzi już 310 km/h. Wystarczy kilka sekund na to aby Mercedes AMG GT S rozpędził się do maksymalnej prędkości.

Paulina

Na co dzień pracuję w branży reklamowej. Na blogu opisuję branżę od nieco innej strony. Znajdziesz tu zbiór moich artykułów na temat psychologii reklamy, neuromarketingu oraz zbiór kampanii, które urzekają mnie od lat pomysłem i realizacją.

View all posts

Add comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prześlij własne wideo

Chcesz podzielić się swoją kreatywnością ze światem? Prześlij nam swoje wideo klikając przycisk poniżej.

Prześlij wideo

Newsletter

Śledź nas

Chcesz być na bieżąco z kampaniami jakie publikujemy na blogu? Śledź nas w Social Media.