Kampania rekrutacyjna z wykorzystaniem Adblocka

Boondoggle to belgijska agencja typu full-service, która przeprowadziła kampanię rekrutacyjną wykorzystującą Adblocka – popularne narzędzie do blokowania reklam na stronach www, z którego korzysta coraz więcej osób. (Dla osób zainteresowanych popularnością Adblocka na świecie i w Polsce polecam RAPORT za 2015 rok)

W kampanii jaką zobaczysz poniżej, agencja pokazała, w jaki sposób wykorzystała Adblocka do rekrutacji nowych pracowników.

„Nikt nie lubi reklam online. Z wyjątkiem reklamodawców i wydawców. Oni nienawidzą Adblocka”, zaczyna się film.

Cała akcja nie była łatwa. Na potrzeby kampanii agencja przygotowała baner wyposażony w plugin wykrywający zainstalowanego adblocka. Aby wygenerować zasięg wykupione zostały przestrzenie reklamowe na największych belgiskich stronach z newsami. Osoby, które zobaczyły baner dostawały informację „Blokujesz reklamy, nawet jeśli pracujesz w reklamie”? A może właśnie szukasz pracy? Dołącz do nas i pomóż stworzyć kampanie, które faktycznie będą przydatne”. Reklama po kliknięciu odsyłała do strony z pełnym wykazem ofert pracy agencji.

Tworząc tą kampanie agencja chciała jednocześnie podkreślić i zaapelować, że warto walczyć z nachalnością reklam zwłaszcza w przypadku tych, które są po prostu nudne. A takich niestety jest najwięcej.

Na zakończenie swojego filmu, Boondoggle dodał, że poszukuje „ludzi reklamy, którzy nie wierzą w bombardowanie reklamami”.

„Thank you, adblockers.”

0 Comments

Leave a Comment

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register