Około 5 milionów rowerzystów, wyjeżdża dziennie na polskie ulice. Dla nich nawet niewielka kolizja może zakończyć się tragicznie. Dlatego w 2017 roku, Axa, zaprezentowała nowoczesne rozwiązanie na to jak sprawić aby rowerzysta stał się „bardziej słyszalny” dla kierowcy samochodu.

Smart bell to nowy sposób komunikacji na drodze, pomiędzy rowerzystą, a kierowcą. Stworzony z troski o bezpieczeństwo obojga. To innowacyjny dzwonek rowerowy, który jednocześnie ma być nadajnikiem. Wykorzystując sygnał RDS, rowerzysta wysyła informację do samochodów, które aktualnie mija na drodze. Sygnał ten odbierany jest za pośrednictwem radia i przekształcany w komunikat dźwiękowy.

Kreacja „Smart Bell” podczas festiwalu reklamowego Cannes Lions 2017 otrzymała Srebrnego Lwa w kategorii Lions Health – Health&Wellness – Insurance oraz Brązowego Lwa w kategorii Radio.

O bezpieczeństwie rowerzystów i innowacyjnych rozwiązaniach pisałam już nie raz. Dobrym przykładem tego jest Kampania Volvo LifePaint pochodząca z 2015 roku.

Paulina

Na co dzień pracuję w branży reklamowej. Na blogu opisuję branżę od nieco innej strony. Znajdziesz tu zbiór moich artykułów na temat psychologii reklamy, neuromarketingu oraz zbiór kampanii, które urzekają mnie od lat pomysłem i realizacją.

View all posts

Add comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prześlij własne wideo

Chcesz podzielić się swoją kreatywnością ze światem? Prześlij nam swoje wideo klikając przycisk poniżej.

Prześlij wideo

Newsletter

Śledź nas

Chcesz być na bieżąco z kampaniami jakie publikujemy na blogu? Śledź nas w Social Media.