Kampania Sony PlayStation 3 – Real-time Projection Mapping

kampania-sony-playstation-3-real-time-projection-mapping

Marka Sony w 2012 roku wprowadzając na rynek PlayStation Store, zleciła przygotowanie niesztampowego projektu. Kampanii, w której wykorzystując najnowszy model Sony PlayStation 3 oraz technikę mapowania wewnątrz, zaprezentowała możliwości samej konsoli.

Założenia kampanii?

Założenia były proste. Sprawić aby pomieszczenie, w którym przygotowywana była projekcja – ożyło. W przeszłości, mapowanie projekcji odbywało się z jednego, statycznego punktu widzenia. Technika ta była bardzo mocno ograniczona. Wykorzystując PlayStation Move agencja śledziła wszystko co dzieje się w czasie rzeczywistym, pozwalając widzom zajrzeć do świat 3D.

Jak powstawały spoty?

Aby utworzyć krótkie filmy, zespół podłączył Steadicam (system stabilizacji kamery, mechanicznie izolujący ruch kamery od operatora) do kilku kontrolerów Playstation Move, które były synchronizowane z kamerą EyeToy, usytuowane wokół telewizora. Urządzenia te śledziły ruch kamery, aby dostosować kąt między wizualizacjami w tle na bieżąco. Dzięki tym zabiegom sceny wyglądały bardziej realistycznie.

Making of Kampanii Sony Realtime Projection Mapping

Projekt realizowano podczas Marshmallow Laser Feast w 2011 roku.

Zdjęcia, które powstały w trakcie prac i dodatkowe informacje o kampanii znajdziesz TUTAJ

2 komentarze

  • Damwid

    01/03/2017 at 12:32

    Wow! Tylko tyle mogę powiedzieć. Co prawda sam pracuję w branży reklamowej, jednak my stawiamy na reklamę klasyczną (bannery i oznakowania np.) – interesuję się jednak reklamą w internecie czy telewizji i muszę powiedzieć, że ta kampania jest jedną z lepszych, które widziałem. Proces jej tworzenia wygląda… Sam nie wiem jak to nazwać – hipnotyzuje, to chyba będzie odpowiednie słowo. Oczu nie mogłem oderwać. Moim zdaniem wykonali tutaj kawał świetnej roboty.

  • Sandra

    01/03/2017 at 13:46

    Oni są zawsze na najwyższym poziomie. Nigdy mnie nie zawiedli. 🙂

Leave a Comment

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register