Drive Alive 3D to kampania przygotowana i przeprowadzona przez TBWA z południowej Afryki. Pomiędzy 2, a 6 stycznia 2012 roku w kinach na terenie całego kraju zorganizowana została akcja społeczna, której celem było uświadomienie kierowców jak wygląda obraz widziany przez kierowcę, który z nawet niewielką ilością promili alkoholu we krwi może stanowić olbrzymie zagrożenie dla pozostałych.

Pijani kierowcy to jedno z największych zagrożeń bezpieczeństwa ruchu drogowego w RPA jak również pozostałych krajów świata. Niestety wyniki badań przeprowadzanych co roku pokazują, że to właśnie w Afryce rośnie liczba wypadków drogowych głównie w sezonie świątecznym. Aż 50% osób, które giną na drogach posiada wysokie stężenie alkoholu. Wystarczy 0,3 Promila, a uwaga przeciętnego kierowcy zostaje już całkowicie rozproszona. Niestety bardzo dużo osób nie zdaje sobie z tego sprawy.

Sam pomysł był świetny. Podczas emisji reklamy w sali kinowej ludzie byli wyraźnie zaniepokojeni obrazem, który pomimo specjalnych okularów nadal nie wyostrzał się. Dopiero końcowe hasła uświadomiły im, że był to zamierzony efekt i konieczny do zrozumienia przesłania kampanii.

To przykład kampanii opartej na prawdziwych emocjach. Nie pokazujemy użytkownikowi tylko przykrych obrazów z wypadku, ale dajemy mu możliwość doświadczyć tego o czym się ciągle mówi.

Paulina

Na co dzień pracuję w branży reklamowej. Na blogu opisuję branżę od nieco innej strony. Znajdziesz tu zbiór moich artykułów na temat psychologii reklamy, neuromarketingu oraz zbiór kampanii, które urzekają mnie od lat pomysłem i realizacją.

View all posts

Add comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prześlij własne wideo

Chcesz podzielić się swoją kreatywnością ze światem? Prześlij nam swoje wideo klikając przycisk poniżej.

Prześlij wideo

Newsletter

Śledź nas

Chcesz być na bieżąco z kampaniami jakie publikujemy na blogu? Śledź nas w Social Media.