Marka Volvo w 2015 roku przeprowadziła na terenie Wielkie Brytanii kampanię promującą LifePaint, czyli spray, którego głównym celem jest zwiększenie bezpieczeństwa rowerzystów (ale również i pieszych) w nocy.

Produkt został opracowany we współpracy ze szwedzkim sturtupem Albedo100 i Grey London. Spray może być stosowany do prawie każdego rodzaju tkaniny, w tym ubraniach, butach, wózkach dla dzieci czy plecakach, nawet obroży dla psa. Po aplikacji w ciągu dnia spray jest niewidoczny. Dopiero w blasku nocnych reflektorów zaczyna świecić.

W ramach promocji nowego produktu marka rozdała 2000 puszek LifePaint w sześciu sklepach rowerowych w Londynie i Kent.

Szczegóły kampanii Volvo LifePaint znajdują się na www.volvolifepaint.com. Sama koncepcja kampanii nawiązuje trochę do modelu XC90 Volvo, który został wzbogacony dodatkowymi zabezpieczeniami.

Marka w swojej kampanii zwraca uwagę nie tylko na bezpieczeństwo jakie w głównej mierze dają ich samochody, ale również bezpieczeństwo jakie starają się zapewnić pozostałym członkom ruchu drogowego. Co roku na drogach w Wielkiej Brytanii ginie 19 tysięcy rowerzystów czego powodem jest brak odpowiedniego oznaczenia widzianego z dalszej odległości.

Odpowiedzią na ten problem jest spray, który zapewnia trwałą widoczność min. tydzień po jednorazowej aplikacji. Jeśli jego skuteczność i zainteresowanie wzrośnie, marka zapowiedziała ekspansję produktu również na innych rynkach.

Kampanie w mediach promowana była pod hashtagiem: #volvolifepaint

Paulina

Na co dzień pracuję w branży reklamowej. Na blogu opisuję branżę od nieco innej strony. Znajdziesz tu zbiór moich artykułów na temat psychologii reklamy, neuromarketingu oraz zbiór kampanii, które urzekają mnie od lat pomysłem i realizacją.

View all posts

Add comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prześlij własne wideo

Chcesz podzielić się swoją kreatywnością ze światem? Prześlij nam swoje wideo klikając przycisk poniżej.

Prześlij wideo

Newsletter

Śledź nas

Chcesz być na bieżąco z kampaniami jakie publikujemy na blogu? Śledź nas w Social Media.