Detects dangers before they come up”. To idealny przykład reklamy z przymrużeniem oka przygotowany przez niemieckich studentów z Akademii Filmowej w Ludwigsburgu.

80-sekundowy spot wideo przedstawia Mercedesa klasy C oraz nazistowskiego dyktatora w wieku dziecięcym mieszkającym w Braunau am Inn, Austria, w pod koniec XIX wieku.

Samochód w reklamie pokonuje pewną trasę. Kiedy nagle na drodze pojawiają się dzieci system wykrywania zagrożeń hamuje chroniąc je przed wypadkiem. W pewnym momencie ciemnowłosy chłopak przecina drogę na oślep, zostaje potrącony przez samochód – Detects dangers wykrył zagrożenie. Twarz pojawiająca się na ekranie to postać młodego Adolfa Hitlera.

Ciało chłopca leżącego bezwładnie na drodze układa się w kształcie swastyki, a spot zwieńcza hasło: “Mercedes Benz – automatyczny system hamowania – wykrywa zagrożenia, zanim się pojawią.”

Choć pojawiło się sporo negatywnych komentarzy, spot w zaledwie dwa dni osiągnął ponad 700 000 obejrzeń na YT.

Paulina

Na co dzień pracuję w branży reklamowej. Na blogu opisuję branżę od nieco innej strony. Znajdziesz tu zbiór moich artykułów na temat psychologii reklamy, neuromarketingu oraz zbiór kampanii, które urzekają mnie od lat pomysłem i realizacją.

View all posts

Add comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prześlij własne wideo

Chcesz podzielić się swoją kreatywnością ze światem? Prześlij nam swoje wideo klikając przycisk poniżej.

Prześlij wideo

Newsletter

Śledź nas

Chcesz być na bieżąco z kampaniami jakie publikujemy na blogu? Śledź nas w Social Media.