Mercedes-Benz „Adolf Hitler is dead” – Nieautoryzowana reklama

mercedes-benz-adolf-hitler-is-dead-nieautoryzowana-reklama

Hasło reklamowe spota czyli “Detects dangers before they come up” mówi wszystko. To idealny przykład reklamy z przymrużeniem oka. Myślę, że grupa niemieckich studentów z Akademii Filmowej w Ludwigsburgu pokazała klasę.

80-sekundowy spot wideo przedstawia Mercedesa klasy C oraz niemieckiego nazistowskiego dyktatora w wieku dziecięcym mieszkającym w Braunau am Inn, Austria, w pod koniec XIX wieku.

Samochód w reklamie pokonuje pewną trasę. Kiedy nagle na drodze pojawiają się dzieci system wykrywania zagrożeń hamuje chroniąc je przed wypadkiem. W pewnym momencie ciemnowłosy chłopak przecina drogę na oślep, zostaje potrącony przez samochód – Detects dangers wykrył zagrożenie. Twarz pojawiająca się na ekranie to postać młodego Adolfa Hitlera.

Ciało chłopca leżącego bezwładnie na drodze układa się w kształcie swastyki, a spot zwieńcza hasło: “Mercedes Benz – automatyczny system hamowania – wykrywa zagrożenia, zanim się pojawią.”

Parodia pokazana w spocie, paradoks czasowy zachęca każdego do chwili refleksji: Gdybyś miał możliwość cofnięcia się w czasie jaką decyzję podjąłbyś wcielając się w postać Mercedesa.  Wyposażony w czujniki zagrożenia zlikwidowałbyś Młodego Adolfa czy pozostawił przy życiu?

Żałuję, że nie  wykorzystano do tego interaktywnej formy, która pozwala odbiorcy na dokonanie własnego wyboru. Z góry uprzedzam, że należy traktować ten spot z przymrużeniem oka. Nie jest on oficjalną promocją marki.

Choć pojawiło się sporo negatywnych komentarzy, spot budził dużo kontrowersji stał się wiralem, który w zaledwie dwa dni osiągnął ponad 700 000 obejrzeń na YT.

0 Comments

Leave a Comment

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register