Toyota w ochronie dzieci

toyota-w-ochronie-dzieci

Badania pokazują, że w samych Stanach Zjednoczonych co tydzień ginie przynajmniej dwoje dzieci, a prawie 50 jest rannych w wypadkach z udziałem samochodów. Szokujące jest to, że ponad 70% z tych wypadków spowodowanych jest cofaniem pojazdu. Marka Toyota w ramach prowadzonej w 2012 roku kampanii, chciała zwrócić uwagę na fakt, iż prosta kamera cofania zamontowana w samochodzie  może pomóc w uniknięciu tego rodzaju tragicznych wypadków.

W związku z tym w Belgii na ścianach parkingu Q-Park, światowy artysta Ernest Zacharevic –na zlecenie Toyoty – stworzył sześć unikatowych obrazów wykonanych techniją 3D Street Art, gdzie głównym elementem były dzieci.

Na ścianie znalazł się portret chłopca grającego w piłkę, dziewczynki siedzącej w wózku z supermarketu, dziecka grającego w klasy jak również dziewczynki tworzącej na ścianie graffiti. Technika 3D nadała postaciom niezwykłego realizmu.

Ernest Zacharevic zanim rozpoczął pracę nad malowidłami spędził sporo czasu na przygotowaniu ścian oraz kalibracji odpowiedniej skali dla dzieci, których rozmiary musiały być rzeczywiste.

Głównym hasłem kampanii było “Protect what’s behind you. Drive with a rear-view camera.”

Poniżej seria graffiti jakie powstało na ścianach.

Kampania pochodzi z października 2012 roku. Została zrealizowana we współpracy z Agencją Happiness Brussels.

Wiecej zdjeć z kampanii znajdziesz na www.yatzer.com

0 Comments

Leave a Comment

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register