Dan Escobar – doświadczony mistrz fotografii reklamowej

Ostatnim trendem, dość głośnym, w sieci było niezwykłe odkrycie szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego, nowego miejsca na ziemi o nazwie San Escobar. Cały ten szum jaki powstał wokół polityka, przypomniał mi postać jednego ze znanych w branży reklamowej fotografów czyli Dan Escobar – światowy fotograf z ponad 20 letnim doświadczeniem.

Ci, którzy interesują się tematem reklamy myślę, że powinni tą postać zapamiętać.

Dan Ecsobar to utalentowany fotograf reklamowy z San Francisco znany z niezwykle stanowczych i kreatywnych koncepcji. Jego portfolio obejmuje prace dla największych, światowych marek tj. Microsoft, Yahoo, DHL, Motorola, Bank of America itd. W swojej karierze współpracował z takimi Agencjami jak BBDO, Goodby Silverstein, Ogilvy and Mather, TBWA, Leagas Delaney, EURO RSCG, McCann oraz wieloma innymi. To co wyróżnia jego prace na rynku to przede wszystkim perfekcja, pomysłowość oraz kunszt. Fotografie wykonane przez Dana nie opierają się na tematyce kontrowersji, to przemyślane koncepcje łączące  kompozycję oraz światło, które w każdej z prac są doskonale widoczne.

Mówi się, że prace Escobara to fotomanipulacje wykonane z niezwykłą precyzją. Dla wielu fotografów wykorzystywanie programów graficznych do obróbki wykonanych zdjęć jest nie do przyjęcia. Dla Dana to chleb powszedni. Jego prace inspirują i pobudzają do myślenia choć trzeba przyznać, że interpretacja ich bywa trudna. Poniżej próbka jego twórczości reklamowej i jednocześnie zagadka, jaka marka się w nich przewija?

Fotografia reklamowa okiem Dan Escobara

Więcej prac Dan Escobara znajdziesz na www.danescobar.com

1 Comment

  • Michal

    24/01/2017 at 19:57

    Te fotografie są genialne! Trochę oczywiście podrasowane ale dzięki temu jeszcze lepiej oddają sens tego, co autor chciał uwzględnić. Bardzo mi się podobają.

Leave a Comment

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register